Wakacyjne warsztaty dla ukraińskich mam z dziećmi już za nami!

Warsztaty edukacyjne za nami!

Czas podsumować krótko dwa turnusy Warsztatów Edukacyjnych dla ukraińskich mam z dziećmi, które zrealizowaliśmy w Poznaniu od 15 do 29 sierpnia 2022.

Łącznie 14 dni interakcji z 40 ukraińskimi mamami i 60 ukraińskimi dziećmi w wieku 6-17 lat. Intensywny czas nauki, zabawy, relaksu i walki z traumą i stresem.

Alpaki, niepokonany Labrador Aussie, wycieczki do Zoo, Bramy Miasta, wodne szaleństwa w Aquaparku, a jednocześnie lekcje polskiego, angielskiego, spotkania z psychologiem i neurologiem. Nie wspominając o grze miejskiej, kąpieli w jeziorze w Lusowie, przeciąganiu liny, bańkach mydlanych, maszynie do popcornu i jodze. Tempo szalone, chwile niezapomniane.

Starczyło czasu na rozmowy, wymianę doświadczeń, wzajemną pomoc, śmiech i łzy. Grupa ukraińskich mam i dzieci stała się jedną dużą rodziną. Odpoczęli i nabrali sił. Po zakończeniu turnusu wrócili w te same miejsca, ale na pewno już nie tacy sami.

Dla nas – trenerów, edukatorów, opiekunów i wychowawców- był to czas ciężkiej pracy i wielkiej satysfakcji, czas nowych przyjaźni, wspólnego uśmiechu i wspólnych łez.

Warsztaty zakończone, ale to na pewno nie koniec. Spotkamy się razem jeszcze nie raz!

Partnerzy projektu:

  • Kontakt Centrum Języków Obcych. Edusystem sp. z o.o. www.kontakt.cjo.pl
  • Dialog Jerzy Skrzypczak w spadku.

Dofinansowanie projektu:

Przyznane dofinansowanie: 34 305,10 EURw ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021

Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) i Norweski Mechanizm Finansowy (NMF) na lata 2014-2021 to źródła bezzwrotnej pomocy dla Polski pochodzącej z trzech krajów EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu) będących zarazem członkami EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego), tj. Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Fundusz Współpracy Dwustronnej został ustanowiony na podstawie umowy pomiędzy Komitetem Mechanizmu Finansowego i Norweskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych a Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej (Krajowym Punktem Kontaktowym), w celu wzmocnienia stosunków dwustronnych między Państwami-Darczyńcami a Państwami-Beneficjentami, m.in. poprzez wspólną realizację projektów z podmiotami z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

Dofinansowanie w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej jest udzielone w następującej proporcji: 50,85% finansowanych ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i 49,15% finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021.