Wizyta przygotowawcza we Włoszech

✈️ Za nami wizyta przygotowawcza w Kalabrii, we Włoszech, czyli kolejny etap naszego pierwszego projektu Erasmus+ “Kierunek: Europa! Wspólne wyzwania i rozwiązania w edukacji dorosłych.”🇪🇺 By jak najlepiej przygotować się do mobilości job shadowing, w odwiedziliśmy Associazione JUMP – Gioventù in riSalto, która będzie nas gościć w Soverato.

Stowarzyszenie JUMP z Włoch  jest liderem i partnerem kilku projektów Erasmus i regularnie organizuje szkolenia dla kadry edukacji w ramach akcji KA1. Misja Jump to wprowadzenie Europy i internacjonalizacji do Kalabrii, gdzie panuje zacofanie, bezrobocie i brak usług cyfryzacji i infrastruktury. Jump jest aktywny w lokalnych inicjatywach, działa w sieci gmin jako organizacja zaangażowana w projekty europejskie, współpracująca z międzynarodowymi partnerami i ekspert w zakresie polityki UE.

Koncentruje się na sektorach: SZKOLENIA, INFORMACJA ORAZ PROJEKTOWANIE I ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI EUROPEJSKIMI. Wspiera:

– szerszy dostęp do funduszy europejskich poprzez specjalne kursy szkoleniowe dot. projektowania i zarządzania projektami europ.

–  umiędzynarodowienie lokalnego biznesu, rozwój kreatywności i inicjatywy wśród przedsiębiorców, dyrektorów szkół, nauczycieli i aktywnych dorosłych

– podnoszenie świadomości na tematy europejskie przez organizację wydarzeń publicznych

– proponowanie projektów mających na celu tworzenie sieci podmiotów działających w różnych dziedzinach (transsektorowych), promujących wymianę praktyk, kompetencji.

Fundacja chce jak najwięcej nauczyć się od włoskiego partnera. Wizyta przygotowawcza pomogła nawiązać współpracę z Jump, poznać się nawzajem jako organizacje NGO i odnaleźć wspólne obszary aktywności społecznej, a także dokładnie zaplanować job shadowing, opracować szczegółowy program i podpisać porozumienie.

Kadra Jump przyjęła nas bardzo serdecznie i profesjonalnie zorganizowała nasz pobyt. Z niecierpliwością czekamy na mobilność job shadowing 6 członków naszej kadry. Jesteśmy pewni, że wybór tego partnera to strzał w dziesiątkę!


Lokalizacja partnera również jest wyjątkowa -to samo południe Włoch (Kalabria) czyli region biedny, zacofany, o słabej infrastrukturze, dużym bezrobociu, o dużym zróżnicowaniu etnicznym, przyjmujący wielu uchodźców. Tym samym, Jump posiada ogromne doświadczenie w działaniu, lokalnych inicjatywach. Działa w sieci gmin jako organizacja zaangażowana w projekty europejskie, współpracująca z międzynarodowymi partnerami i ekspert w zakresie polityki UE.

Projekt ERASMUS+ “Kierunek: Europa! Wspólne wyzwania i rozwiązania w edukacji dorosłych.”

2021-1-PL01-KA122-ADU-000018286)