CYFROWA AKADEMIA SENIOR 60+

W imieniu Fundacji WIELSPIN-REHA zapraszamy poznańskich seniorów 60+ do udziału w projekcie “CYFROWA AKADEMIA SENIOR 60+”

  • Udział w bezpłatnych szkoleniach umiejętności cyfrowych (wykorzystanie ZOOM) na poziomie podstawowym i na poziomie zaawansowanym. 
  • Aktywizacja seniorów i zdobycie przez nich ważnych umiejętności cyfrowych. 
  • Okres realizacji projektu: czerwiec – grudzień 2021 (kolejne grupy szkoleniowe będą startować sukcesywnie)
  • Projekt sfinansowany jest ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera.

Szkolenia podstawowe:

Zapraszamy do bezpłatnego udziału 30 seniorów w wieku 60+, którzy są mieszkańcami Poznania i posiadają komputer/laptop podłączony do Internetu. Nie są wymagane żadne umiejętności cyfrowe.

Seniorzy nauczą się jak wykorzystać Zoom do udziału w szkoleniach, prezentacjach i spotkaniach online. Wezmą też udział w grupowych spotkaniach szkoleniowych na platformie Zoom, podczas których utrwalą i poćwiczą zdobyte umiejętności cyfrowe. Jednocześnie, podczas spotkań online na Zoom, seniorzy odbędą wirtualną podróż do krajów, do których najchętniej podróżują Polacy: do Hiszpanii, Włoch i Turcji. Zdobędą wiedzę o tych krajach i ich kulturze oraz uzyskają praktyczne wskazówki dotyczące podróżowania. Poznają różnice kulturowe oraz podstawowe słowa i zwroty w językach obcych, przydatne podczas podróżowania.

Szkolenie zaawansowane:

Zapraszamy do bezpłatnego udziału 8 seniorów w wieku 60+, którzy są mieszkańcami Poznania i posiadają komputer/laptop podłączony do Internetu. To szkolenie doskonalące dla osób, które opanowały wcześniej podstawowe umiejętności zoom i zainteresowane są zdobyciem umiejętności zaawansowanych, niezbędnych do organizowania zebrań, prezentacji lub szkoleń. Uczestnikami szkolenia będą przede wszystkim seniorzy aktywni społecznie, liderzy, działających w fundacjach, stowarzyszeniach, grupach nieformalnych, grupach wsparcia, czy domach kultury etc

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Rekrutacja: do wyczerpania miejsc

Zgłoszenia chęci uczestnictwa:

Seniorów zainteresowanych udziałem w projekcie prosimy o wysłanie maila na adres: zapisy@cjo.pl

Prosimy o przesłanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, na który będziemy mogli się z Państwem skontaktować w sprawie szczegółów związanych z udziałem. W tytule maila proszę wpisać ” Cyfrowa Akademia”

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera.