Dodaj wpis
Przyjaciel dzieci
Dodał: adobywatelki 2011-10-13 09:51


Stefania Wojtkowiak urodziła się w 1923 roku w Wyrzysku. Do dziś związana jest z tą gminą. Działa na rzecz dzieci w miejscowym oddziale TPD.

Z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci jest związana od 1948 roku. Pani Stefania zapisała się w tej organizacji jako aktywny działacz i znakomity organizator. Od 1975 r. jest wiceprezesem w tej organizacji, od 1981 r. do dziś pełni funkcję prezesa.

W 1969 r. z jej inicjatywy powstał w Wyrzysku Klub Seniora, który obchodził w ubiegłym roku 40-lecie istnienia.
TPD obejmuje opieką dzieci, szczególnie z rodzin patologicznych, ubogich i niepełnosprawne. Corocznie jest organizatorem różnych form wypoczynku dla nich. W czasie ferii zimowych dzieci mają zajęcia w świetlicy, w czasie wakacji letnich wyjeżdżają – nad morze, nad jezioro, na basen, do teatru, do kina. TPD organizuje również imprezy cykliczne takie jak: Dzień Dziecka, Święto Pieczonego Ziemniaka, Andrzejki, Mikołajki, Wieczór wigilijny, dyskoteki, ogniska, wyjazdy do leśniczówki. Dzieci zrzeszone w TPD mają liczne zajęcia integracyjno – sportowe.

TPD współpracuje ze szkołami podstawowymi, przedszkolami, MGOPS, radami sołeckimi w zakresie działań profilaktycznych i edukacji proekologicznej.

W latach 1987-1993 z inicjatywy TPD działał Młodzieżowy Klub Osiedlowy. Dzieci i młodzież korzystały z wyjazdów do teatru, w góry, uczestniczyły w różnych okolicznościowych uroczystościach.

Z inicjatyw Pani Stefanii organizowane są również zbiórki odzieży, żywności, sprzętu rehabilitacyjnego, które przekayzwnae są najbardziej potrzebującym.  Dystrybuowane są również dary z Pilskiego Banku Żywnoci w ramach programu Pomoc UE.

Za całokształt pracy zawodowej i społecznej oraz promocję powiatu pilskiego Zarądu Powiatu w Pile w 2008 roku przyznał jej tytuł honorowy „Lider sukcesu”.

Pan Stefania może szczycić się również wieloma innym nagrodami, w tym Złotą Odznaką Działacza TPD i odznaką Przyjaciel Dziecka

(e)Dodaj do:  Wykop.plWykop FacebookFacebook BlipBlip FlakerFlaker Śledzik
   Odsłon: 602
Oceń: 0.0 (0 głosów)
Tagi: piła   wyrzysk   wojtkowiak   tpd  


KOMENTARZE (0) dodaj komentarz
PRZEGLĄDAJ
Najnowsze
Najpopularniejsze
Najwyżej oceniane
Najczęściej komentowane

KATEGORIA
Wszystkie
Co, gdzie, kiedy
Czas obywatelek
Edyta za kierownicą
Gra miejska
Gra miejska - odpowiedzi
Gra miejska - wyniki
Gra miejska - zadania
Inicjatywy
Inspirujące spotkania
Kim były
Książka kucharska
Na przestrzeni wieków
Niezależne ponad granicami
Obywatelki
Obywatelki blogują
Obywatelki gotują
Od'głosy
Odpowiedzialna jak obywatelka
Przepisy
Przepisy z audycji
Pytamy, odpowiadamy, dzielimy się informacjami
Szlakiem obywatelek
VIDEO
Wydarzenia
Wywiad

PODOBNE WPISY  
Dodał: adobywatelki 2011-09-30 08:29
Bo słowo ma wartość
Zuzanna Przeworska zawsze pisała. Tę umiejętność wykorzystywała działając w różnych miejscach. Pisała jako uczennica, była dziennikarką, stała się wydawcą książek. Dzisiaj prowadzi Fundację im. Agnieszki Bartol i wspiera uzdolnioną młodzież.

Dodał: adobywatelki 2011-01-28 17:29
Jej dumą odwaga
Zawsze stoi po stronie poszkodowanych. Jej samej życie też nie rozpieszczało. Jestem chyba odważną kobietą – mówią myśląc o wszystkich przeciwnościach losu, które są spotkały.

Dodał: adobywatelki 2011-01-15 12:25
Z miłości do okolicy
Jej kandydaturę zgłosił do konkursu starosta pilski. Nic dziwnego, bo jest bardzo poważana w środowisku. Pochodzi z Wrocławia, ale po przeprowadzce do Piły ukochała region tak bardzo, że zaangażowała się w działalność Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej.

Dodał: adobywatelki 2012-10-26 12:44
W Pile różnorodnie
Kobiety powiatu pilskiego - nadal inspirują i integrują, tworzą i pomagają tworzyć, odważnie walczą.

Dodał: adobywatelki 2011-08-09 06:48
Puchary z Liszkowa
Liszkowo koło Wyrzyska, nieopodal Piły. Zostałam zaproszona przez panią Stefanię Wojtkowiak - laureatkę konkursu "Obywatelka poszukiwana" na Piknik dla Dzieci Sprawnych Inaczej. Umówiłyśmy się na stacji benzynowej. Zauważyłam starszą panią wychodząca z czerwonego fiata uno. Machała do mnie uśmiechając się serdecznie i taka też była podczas całego naszego spotkania.


Strona główna|O fundacji|Projekty © streemo 2015 top^