Dodaj wpis
Przyjaciel dzieci
Dodał: adobywatelki 2011-10-13 09:51


Stefania Wojtkowiak urodziła się w 1923 roku w Wyrzysku. Do dziś związana jest z tą gminą. Działa na rzecz dzieci w miejscowym oddziale TPD.

Z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci jest związana od 1948 roku. Pani Stefania zapisała się w tej organizacji jako aktywny działacz i znakomity organizator. Od 1975 r. jest wiceprezesem w tej organizacji, od 1981 r. do dziś pełni funkcję prezesa.

W 1969 r. z jej inicjatywy powstał w Wyrzysku Klub Seniora, który obchodził w ubiegłym roku 40-lecie istnienia.
TPD obejmuje opieką dzieci, szczególnie z rodzin patologicznych, ubogich i niepełnosprawne. Corocznie jest organizatorem różnych form wypoczynku dla nich. W czasie ferii zimowych dzieci mają zajęcia w świetlicy, w czasie wakacji letnich wyjeżdżają – nad morze, nad jezioro, na basen, do teatru, do kina. TPD organizuje również imprezy cykliczne takie jak: Dzień Dziecka, Święto Pieczonego Ziemniaka, Andrzejki, Mikołajki, Wieczór wigilijny, dyskoteki, ogniska, wyjazdy do leśniczówki. Dzieci zrzeszone w TPD mają liczne zajęcia integracyjno – sportowe.

TPD współpracuje ze szkołami podstawowymi, przedszkolami, MGOPS, radami sołeckimi w zakresie działań profilaktycznych i edukacji proekologicznej.

W latach 1987-1993 z inicjatywy TPD działał Młodzieżowy Klub Osiedlowy. Dzieci i młodzież korzystały z wyjazdów do teatru, w góry, uczestniczyły w różnych okolicznościowych uroczystościach.

Z inicjatyw Pani Stefanii organizowane są również zbiórki odzieży, żywności, sprzętu rehabilitacyjnego, które przekayzwnae są najbardziej potrzebującym.  Dystrybuowane są również dary z Pilskiego Banku Żywnoci w ramach programu Pomoc UE.

Za całokształt pracy zawodowej i społecznej oraz promocję powiatu pilskiego Zarądu Powiatu w Pile w 2008 roku przyznał jej tytuł honorowy „Lider sukcesu”.

Pan Stefania może szczycić się również wieloma innym nagrodami, w tym Złotą Odznaką Działacza TPD i odznaką Przyjaciel Dziecka

(e)



Dodaj do:  Wykop.plWykop FacebookFacebook BlipBlip FlakerFlaker Śledzik
   Odsłon: 522
Oceń: 0.0 (0 głosów)
Tagi: piła   wyrzysk   wojtkowiak   tpd  


KOMENTARZE (0) dodaj komentarz
PRZEGLĄDAJ
Najnowsze
Najpopularniejsze
Najwyżej oceniane
Najczęściej komentowane

KATEGORIA
Wszystkie
Niezależne ponad granicami
Edyta za kierownicą
Inicjatywy
Pytamy, odpowiadamy, dzielimy się informacjami
Odpowiedzialna jak obywatelka
Obywatelki blogują
Obywatelki
Czas obywatelek
Od'głosy
Obywatelki gotują
Szlakiem obywatelek
Kim były
Na przestrzeni wieków
Co, gdzie, kiedy
Książka kucharska
Wydarzenia
Przepisy
Wywiad
Inspirujące spotkania
VIDEO
Gra miejska
Gra miejska - zadania
Gra miejska - odpowiedzi
Gra miejska - wyniki
Przepisy z audycji

PODOBNE WPISY  
Dodał: adobywatelki 2011-09-30 08:29
Bo słowo ma wartość
Zuzanna Przeworska zawsze pisała. Tę umiejętność wykorzystywała działając w różnych miejscach. Pisała jako uczennica, była dziennikarką, stała się wydawcą książek. Dzisiaj prowadzi Fundację im. Agnieszki Bartol i wspiera uzdolnioną młodzież.

Dodał: adobywatelki 2011-01-28 17:29
Jej dumą odwaga
Zawsze stoi po stronie poszkodowanych. Jej samej życie też nie rozpieszczało. Jestem chyba odważną kobietą – mówią myśląc o wszystkich przeciwnościach losu, które są spotkały.

Dodał: adobywatelki 2011-01-15 12:25
Z miłości do okolicy
Jej kandydaturę zgłosił do konkursu starosta pilski. Nic dziwnego, bo jest bardzo poważana w środowisku. Pochodzi z Wrocławia, ale po przeprowadzce do Piły ukochała region tak bardzo, że zaangażowała się w działalność Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej.

Dodał: adobywatelki 2012-10-26 12:44
W Pile różnorodnie
Kobiety powiatu pilskiego - nadal inspirują i integrują, tworzą i pomagają tworzyć, odważnie walczą.

Dodał: adobywatelki 2011-08-09 06:48
Puchary z Liszkowa
Liszkowo koło Wyrzyska, nieopodal Piły. Zostałam zaproszona przez panią Stefanię Wojtkowiak - laureatkę konkursu "Obywatelka poszukiwana" na Piknik dla Dzieci Sprawnych Inaczej. Umówiłyśmy się na stacji benzynowej. Zauważyłam starszą panią wychodząca z czerwonego fiata uno. Machała do mnie uśmiechając się serdecznie i taka też była podczas całego naszego spotkania.


Strona główna|O fundacji|Projekty © streemo 2014 top^